Imprezy dla influencerów, czy warto uczestniczyć w branżowych spotkaniach?

Imprezy dla influencerów, czy warto uczestniczyć w branżowych spotkaniach?

W każdej branży organizowane są spotkania biznesowe. Zawsze z wielu powodów warto brać udział w takich wydarzeniach. Nie inaczej jest, gdy dotyczą one środowiska blogerów, vlogerów, strimerów i influencerów.

Twarzą w twarz

Branżowe konferencje to przede wszystkim okazja do bezpośredniego spotkania ciekawych ludzi zajmujących się tym samym, co Ty. Jest to szczególnie ważne w środowisku ludzi pracujących, jak na przykład blogerzy, w sieci, gdzie kontakt jest przed wszystkim wirtualny. Między innymi z tego powodu niektórzy mogą nawet mieć kłopoty z nawiązywaniem relacji tak zwaną twarzą w twarz. A branżowa konferencja jest dobrym momentem, żeby się przełamać. Ponieważ zawsze łatwiej nawiązać kontakt z kimś o podobnych zainteresowaniach, niż z obcym, z którym czasami nie wiadomo, o czym rozmawiać.

Dlatego „wśród swoich” nie trzeba się bać zadawania pytań, bo nikt nie stwierdzi, że jest głupie lub nie ma o czym gadać. A gdy jest się naprawdę „zatwardziałym” introwertykiem i nie wiadomo, jak zacząć rozmowę, wystarczy jedynie spytać: „Dobra była ta ostatnia prelekcja”. A potem to już wszystko pójdzie jak z przysłowiowego płatka.

Dzięki temu na pewno każdy z kłopotami interpersonalnymi przekona się, że takie nawiązywanie relacji nie jest aż tak trudne, jakby się mogło wydawać. Sukcesem będzie nawiązanie na jednym spotkaniu kontaktu z kilkoma osobami. Na kolejnych będzie już tylko lepiej.

Nauka od innych

Przede wszystkim na spotkaniach branżowych można się czegoś od innych nauczyć. Choćby tego, jak radzą sobie z rozwiązywaniem problemów, z którymi i Ty się spotykasz.

Można na przykład dowiedzieć się, czy w sieci można zarobić prawdziwe pieniądze? Jak blogowanie uczynić zawodem, który będzie przynosił spore wynagrodzenie?

Spotkania branżowe to także możliwość nawiązania takich kontaktów, które w przyszłości zaowocują bardzo dobrą współpracą, może nawet biznesową. Można na przykład stać się ekspertem na blogu jakieś platformy i na tym samym spotkaniu dowiedzieć się, w jaki sposób negocjować współpracę z innymi, aby na tym nie stracić?

Okazja do promocji

Wykłady, warsztaty, prelekcje lub panele. to również okazja do zapoznania się z aktualnymi informacjami, nowinkach lub szybkiego uzyskania odpowiedzi na pytania, których odszukanie w innych okolicznościach mogłoby zająć sporo czasu.

Dla wielu również bywanie na branżowych zlotach daje sporego kopa do dalszej pracy. Szczególnie, gdy bardziej doświadczone osoby z tej samej branży, nie traktuje się jak konkurencję, tylko fachowców, od których można się wiele nauczyć. Bezpośrednio wprowadzać ich pomysły i rady do swojej działalności lub je modyfikować na swoje potrzeby.

Spotkania dla influencerów to również jedna z okazji do wypromowania się w środowisku. Dlatego warto pojawiać się na nich regularnie i nie bać się mówić o tym, co się robi, o swoich dokonaniach lub planach i pomysłach.

Przybij piątkę z fanami

Eventy otwarte to często jedyne miejsce gdzie Twoi fani mogą Cię zobaczyć, porozmawiać i przybić z Tobą piątkę.

Poza tym zwykle takie branżowe spotkania kończą się także mniej formalnymi imprezami. I to też okazja, aby zaistnieć na polu towarzyskim.

Popularne imprezy branżowe

Blog Forum Gdańsk
Blog Conference Poznań
SeeBloggers
Blogotok
Blogowigilia
Och My Blog
Meetup

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *