whitepress.pl

Platforma whitepress.pl

Po pierwszym miesiącu testowania platformy whitepress.pl jako wydawca i pierwszej wypłacie uznałem, że warto wam przybliżyć możliwości zarobkowe tego narzędzia. (link partnerski)

Czym jest whitepress.pl?

W dużym skrócie platforma whitepress jest pośrednikiem między reklamodawcami a wydawcami, takimi jak portale i blogi.

Whitepress.pl dla reklamodawców

Lider w swojej branży na Polskim rynku, popularne narzędzie pracy dla marketingowców i seowców. Jedni szukają tam leadów, konwersji i odwiedzin a drudzy wartościowych linków dla podbicia swojej pozycji w Google. Taki podział udało mi się zauważyć już na samym początku współpracy. Pierwszy artykuł jaki dostałem do publikacji był wysokiej jakości i nie zawierał żadnych linków a jedynie wskazywał na reklamodawce. Tekst typowo skierowany pod użytkowników, czytelników serwisu mający na celu budowę zasięgu, promocję marki itp.

Wartość seo mojej strony mimo że nie najwyższa to również znalazła swoich zwolenników. Następne dwa zlecenia jakie otrzymałem to teksty typowo “zapleczowe”. Słabej jakości treść z podlinkowanym słowem kluczowym w stylu “najtańsze buty Warszawa”. I tutaj dużym plusem jest możliwość odrzucenia propozycji współpracy która nam nie pasuje.

Whitepress.pl dla wydawców i influencerów

Jeśli prowadzisz bloga, portal lub jesteś już rozpoznawalną marką w mediach społecznościowych, to ten temat powinien Cię zainteresować, a jest nim Zarabianie z whitepress.pl.

Jak to działa?

Dodajemy swoją stronę do platformy jako wydawca treści sponsorowanej i przygotowujemy dla niej ofertę według wewnętrznego szablonu. Ofertę pomoże nam przygotować intuicyjny kreator, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań. Nie będę wypisywać tutaj wszystkiego, co znajdziecie w kreatorze ofert, wypomnę tylko te najważniejsze:

  • kto pisze artykuły (my czy reklamodawca)
  • zaznaczamy tematy jakie nas interesują
  • jak długo artykuł będzie widoczny na stronie głównej i w którym miejscu
  • minimalna i maksymalna ilość znaków i zdjęć
  • linki dofollow czy nofollow
  • ustalamy cenę

Dla zwiększenia zainteresowania reklamodawców warto dodać kilka ofert w różnych wariantach.

[btn btnlink=”https://www.whitepress.pl/L0HBZ” btnsize=”medium” bgcolor=”#bf103c” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ nofollow=”1″]Załóż konto w whitepress.pl[/btn]

Co warto wiedzieć na starcie

Rejestracja jest darmowa, jednak zanim zaczniemy dodawać swoje blogi do platformy ,warto szczegółowo zapoznać się panującym tam regulaminem. Whitepress na swojej stronie udostępnia szczegółowe opisy jak się zarejestrować i poradniki co robić, aby być lepszym i bardziej konkurencyjnym na rynku.

[dropcap bgcolor=”#8224e3″ txtcolor=”#ffffff” style=”dropcap2″]WAŻNE[/dropcap]Przyjmowane są strony z udokumentowanym ruchem minimalnym 2500 UU miesięcznie. Dodatkowo blog będzie oceniany pod względem merytorycznym, estetycznym i technicznym. Skala od 0 do 10 (0 nie przechodzi).

Nie od dziś wiadomo że w każdej branży pojawiają się janusze biznesu. Whitepress ma swoje narzędzia do wykrywania “nierzetelnej” współpracy. Jako wydawca nie próbuj oszukiwać, nabijać sztucznie wyświetleń stron lub artykułów, usuwać lub zmieniać treści wpisów, linków.

Jaką dać cenę za artykuł sponsorowany?

Ustalając cenę za artykuł sponsorowany warto się kierować głównie zdrowym rozsądkiem 😉 Ja nie wiem w jakim stopniu wasz blog jest komercyjny i jaki cel wam przyświeca. Mam kilka wskazówek dla początkujących, zobacz wpis Jak wycenić publikację treści sponsorowanej na blogu.
Pamiętajmy, że ta platforma to pośrednik, więc też coś zarobić musi, co za tym idzie, nasza ustalona cena nie jest tą, którą widzi ostatecznie reklamodawca.

Program partnerski whitepress

Program zarabia dla nas jeśli pozyskujemy reklamodawców.
Polecamy usługi platformy, przy pomocy unikalnego linka polecającego, przypisanego do naszego konta. Co zyskujemy za polecenia? Od każdych wydanych 100zł brutto przez klienta na publikację otrzymujemy 5zł brutto 🙂
Mój link do whitepress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *