ThemeForest to najpopularniejszy na świecie rynek motywów premium dla WordPress’a. Themeforest od daty założenia (2008r.) zgromadził w swojej bazie już ponad 11,000 motywów WordPress.
Przyznacie że jest co oglądać i w czym wybierać.

themeforest-light-background

 

Jak wybrać dobry motyw z themefores

Liczba dostępnych motywów jest oszałamiająca i początkowo może przytłaczać. Sam wybór jest trudny i można spędzić kilka dni wpatrując się w nie bezustannie i nie wyłonić tego jedynego.

Istnieje kilka szkół w doborze motywu pod bloga WordPress, które powinny pomóc Ci znaleźć coś odpowiedniego. skorzystaj z nich by ułatwić sobie życie i zaoszczędzić trochę czasu.

 

1 Karta informacyjna motywu

Strona motywu zawiera cztery istotne informacje, które warto uwzględnić:

 • Liczba sprzedaży – jeśli temat sprzedaje się w tysiącach, to znak że to dobry motyw, a deweloper będzie miał fundusze, na aktualizację i rozwój.
 • Ocena motywu – dobre motywy przyciągną wysokie oceny i odwrotnie (zwróć również uwagę na liczbę ocen). Dobry motyw ma ocenę 4,5.
 • Ostatnia aktualizacja – motyw WordPress, który nie był aktualizowany od jakiegoś czasu, jest bardziej podatny na luki w zabezpieczeniach i problemy ze zgodnością. Jeśli minęły już wieki od ostatniej aktualizacji, to znak, że projekt został już porzucony przez autora.
 • Komentarze – sekcja komentarzy jest dobrym miejscem do szukania bardziej szczegółowych uwag kupujących. Pozwoli to również uzyskać wgląd w reakcję dewelopera i sposób, w jaki zazwyczaj radzą sobie z problemami.

2Zawężanie poszukiwań

Jeśli chcemy kupić motyw typowo pod bloga nie ma potrzeby tracić czasu na przeglądaniu rozwiązań dla portfolio, katalogów, portali itp. Warto zawęzić poszukiwania i skupić się na swojej kategorii.

 • Kategorie – Corporate, Creative, Blog Magazine, eCommerce, Retail, Entertaiment, Nonprofit, Technology, Education, Real Estate, Miscellaneous, Wedding, BuddyPress, Mobile
 • Tagi – Clean, Portfolio, Creative, Modern, Blog, Business, Responsive, Corporate, Minimal, Agency, Photography, Gallery, Personal, Fashion, Woocommerce, Shop, Magazine, Multipurpose, Parallax, Ecommerce, WordPress, One Page, Page Builder, Simple, Food, Elegant, Seo, News, Store, Video
 • Średnia ocen – ilość gwiazdek od 1 do 5
 • Sprzedaż – No sales, Low, Medium, High, Top Sellers
 • Data dodania – Dowolna data, W ostatnim roku, W ostatnim miesiącu, W ostatnim tygodniu, W ostatnim dniu
 • Cena – Możemy zdefiniować widełki cenowe
 • Kompatybilność – kluczowy wskaźnik dla stron opartych o sklep, społeczność czy wielojęzyczność, dla prostych blogów bez znaczenia.

 

dla początkujących, opierająca się o trendy, sprawdzone rozwiązania i kupowanie na zapas.

 1. Motywy drogie i wypasione
 2. Najczęściej kupowane
 3. Często aktualizowane

Początkujący bloger sam nie wie czego chce i o zgrozo podobają mu się skrajności. Z założenia jego blog ma być minimalistyczny, klasyczny… ale czy na pewno?
Skoro wchodzisz w świat motywów premium to nie znasz jeszcze ich możliwości, prostoty obsługi i extra zawartości jaką oferują. Tak, bo to inny świat!

Bo ten motyw to ma 3 rodzaje gallerii, strony do recenzji, slidery, mega menu i jeszcze kilka zbędnych pierdół których nawet nie znam.

Super! Wyłączysz wszystko co teraz zbędne pozostanie tylko pewność że motyw będzie się rozwijał razem z Tobą. Zmiana koncepcji, dodanie nowego modułu, modnej funkcji? Może przemodelowanie wszystkiego? Bez stresu, Twój motyw na pewno to obsługuje 😉 wystarczy włączyć w panelu administracyjnym.

Nie daj się zauroczyć DEMO

Demo motywu to nic innego jak strona skrojona na miarę i wymuskana pod każdym względem. Nagłówki, kategorie, menu są jednakowej długości, zdjęcia w jednej tonacji kolorystycznej. Widzicie to? To fajnie bo na waszym blogu może być zgoła inaczej.
Piszę o tym ponieważ treść na bloga często trzeba robić trochę pod motyw. A może się okazać że do upragnionego efektu trzeba edytować 300 starych postów.

Estetyka i UX na demo nie jest przypadkowa. Na starcie nie myśl o przebudowie wszystkiego.
Zmieniając kroje i rozmiary fontów, szerokość sidebara itp. psujemy całą koncepcje.
Np: Demo przedstawia 2 posty z full size zdjęciami na stronę a font nagłówka ma size 42px i Line Height 60px, to jest cały urok tego motywu. Kombinując jak za wszelką cenę zmieścić 4 posty a fonty zmniejszyć do 16px styl, design i urok pójdzie się j….
Poprawianie fabryki nie jest dla początkujących.

Jak oglądać demo?

Tu są 4 typy nagłówka mi pasuje trzeci ewentualnie czwarty bo też ciekawy.
Sam post może mieć 2 szablony wyświetlania zdjęcia i treści, wszystkie są ok.
Slider, chciałem tutaj jest 15 rodzajów czyli na pewno coś wybiorę.
O! tu mam ładne boxy z call action nie planowałem ale spróbuje wykorzystać.
Ten wypada najlepiej

Support
W paczce z motywem premium dostaniesz dokumentację i dodatkowo dostęp do strony wsparcia z podstawami, tutorialami video, faq i forum pomocy.

Ważne. Wsparcie techniczne:
– jest wykupione czasowo
– często ma klienta w d…
– o ile raczy odpowiedzieć to pomoc nie obejmuje wtyczek zewnętrznych lub pomocy ingerującej w kod produktu
– jest po angielsku

Słowem podsumowania

Wybór motywu nie jest łatwy.

Jeśli przegladasz darmowy motyw, zawsze możesz go zainstalować, aby go przetestować i odrzucić, jeśli ci się nie podoba.
Jeśli wybierzesz motyw premium, chcesz mieć pewność, że dostajesz to, czego oczekujesz, w przeciwnym razie jest to strata pieniędzy.
Nie spiesz się więc i starannie wybierz coś dla siebie.

Load More Related Articles
Load More By blogmagazyn
Load More In Motywy WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *