Zestawienie darmowych wtyczek WordPress, które znajdziemy pod hasłem Related Post.

Na wstępie dodam że ostatnio totalny fuck-up zaliczyła wtyczka Yuzo Related Posts, w wyniku czego wtyczka przekierowywała na inne strony. Ta luka w bezpieczeństwie dała nam cały miesiąc pracy, do tej pory zgłaszają się jeszcze właściciele stron którzy przespali trochę czasu 🙂  Wtyczka Yuzo Related Posts została usunięta z katalogu wtyczek WordPress.org 30 marca 2019 r. a była zainstalowana na ponad 60 000 stronach internetowych.
Poszukamy alternatywy, przejrzymy i przetestujemy pozostałe wtyczki z kategorii related post.

Wtyczki Related Post

Tego typu wtyczki poprawiają linkowanie wewnętrzne, zmniejszają współczynnik odrzuceń, a przede wszystkim zachęcają czytelnika do pozostania na stronie i zagłębienia się w jego treści.
W dzisiejszym natłoku informacji czytelnik łatwo się nudzi, rozprasza i zawsze szuka czegoś nowego, zadbajmy o to aby zamiast przeglądać inne strony www został u nas na dłużej.
Related post tłumaczymy jako posty powiązane, pokrewne a wtyczki tego typu mają za cel umożliwienie czytelnikom bloga przeglądania większej liczby artykułów związanych z tematem, którego szukali.
Każda wtyczka działa inaczej. Niektóre pokazują powiązane artykuły w tekście lub pod nim, podczas gdy inne umożliwiają wyświetlanie widżetu na pasku bocznym.

Zestawienie 5 najlepszych wtyczek do zatrzymania czytelnika

 

1.

Inline Related Posts – (30 000+ aktywnych instalacji) Wtyczka wyświetla propozycje innego posta w treści artykułu lub na jego spodzie. W darmowej wersji są dwa szablony które możemy modyfikować. Do zmiany mamy kolor tła, ramki, fontów można też włączyć cień i regulować marginesy. Wybieramy czy chcemy wstawić ją we wszystkich postach, stronach, w starych, nowych albo tylko do postów z ostatnich kilku dni (dowolna liczba). Ustawiamy ilość pokrewnych postów (od 1 do 3) i odstępach od siebie. Wtyczka Inline Related Posts może wstawiać propozycje według tej samej kategorii lub tagów, ma też opcje dla linków, nofollow lub dofollow. Najważniejsze dla mnie to możliwość włączenia i wyłączenia w wybranym poście.

2.

Related Posts by Taxonomy – (10 000+ aktywnych instalacji) Do dyspozycji mamy widget i shortcode, możemy wyświetl pokrewne posty jako miniatury postów, linki, fragmenty treści lub pełne posty. Widget przetłumaczony na PL tylko w połowie. Wtyczka nie chciała współpracować z moim motywem, rozjeżdżały się zdjęcia i nie ma ustawień globalnych? Nie potrafię włączyć wyświetlania propozycji automatem dla wszystkich starych postów. Ogólnie mało intuicyjna i szybko usunąłem 🙂

3.

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) – (200 000+ aktywnych instalacji) YARPP wyświetla strony, posty i niestandardowe typy postów związane z bieżącym wpisem i proponuje czytelnikom odpowiednich treści w witrynie. A konkretniej możemy zdefiniować zgodność kilku czynników np. tytułu, taksonomii cz kategorii.

YARPP w wersji darmowej oferuje widok miniatur lub listy powiązanych treści. Obsługuje posty, strony i niestandardowe typy postów. Jest też skromny widget.
Moich postów niestandardowych wbudowanych w motyw nie obsłużył, dodatkowo brakuje podstawowych ustawień wyglądu, kolory, wielkości itp. z poziomu wtyczki.

7.

Similar Posts – Best Related Posts Plugin for WordPress – (40 000+ aktywnych instalacji) Podobne posty wyświetlają listę postów, które są powiązane z bieżącymi postami. Listę można dostosować na wiele sposobów. Podobieństwo jest oceniane na podstawie tytułu, treści i tagów postu. Pełna kontrola nad wyświetlaniem i układem, ponad 30 tagów do dostosowania szablonu wyświetlania, dopasowanie bieżącej kategorii postu, tagów, treści i autora, ponad 50 dostępnych opcji. Od siebie dodam, że ta wtyczka wyprowadziła mnie z równowagi XD

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ   TOP 10 Wtyczek na dobry Start Bloga

9.

Related Posts Thumbnails Plugin for WordPress – (30 000+ aktywnych instalacji) Plugin od WPBrigade doda miniatury powiązanych postów po wpisie i pozwala dostosować rozmiary miniatur, ustawienia wyświetlania i rodzaj relacji. Domyślnie korzysta z obrazka wyróżniającego. Do tego jest widget który nie ma żadnych opcji, po prostu wyświetla to samo co pod postem.

10.

Contextual Related Posts – (70 000+ aktywnych instalacji) Chociaż istnieje obecnie kilka podobnych wtyczek, Contextual Related Posts jest jedną z najbardziej zaawansowanych wtyczek z obsługą funkcji miniaturek, skrótów, widżetów, niestandardowych typów postów i stylów CSS. Wbudowana pamięć podręczna zapewnia powiązanie postów bez nadmiernego obciążenia serwera. I to jest nieliczna wtyczka z tej listy, która u mnie zadziałała. Jest panel z dostosowaniem ustawień, są widgety ze swoimi ustawieniami.

Jakie są Twoje ulubione darmowe wtyczki WordPress?

Wtyczek tego typu jest znacznie więcej wspomniałem tylko te które moim zdaniem są coś warte i mogą rozwiązać  np. wtyczki niezgodne z najnowszą wersją WordPressa albo taki Related Posts for WordPress by Bibblio który wymusza rejestrację też jest celowo pominięty. Podziel się swoimi doświadczeniami z początkującymi blogerami i napisz w komentarzu, jakie wtyczki polecasz.

 

Load More Related Articles
Load More By blogmagazyn
  • TOP 10 Wtyczek na dobry Start Bloga

    Zestaw darmowych wtyczek WordPress dla początkującego blogera, który umożliwi mu dobry sta…
Load More In Wtyczki WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz koniecznie

TOP 10 Wtyczek na dobry Start Bloga

Zestaw darmowych wtyczek WordPress dla początkującego blogera, który umożliwi mu dobry sta…