Kwestia smaku

blogmagazyn.pl » Blogi kulinarne » Kwestia smaku

Witaj na Kwestii Smaku wśród społeczności gotujących “Wyjątkowo na co dzień”! Wiemy, że masz ograniczony czas na przyrządzanie posiłków, dlatego staramy się aby przepisy były proste do przygotowania.

Na stronie głównej – oprócz najnowszych przepisów – znajdziesz odnośniki do działów sezonowych i wybrane propozycje dań na każdy dzień. To wiele inspiracji jak urozmaicać swój codzienny jadłospis. Gotujmy, ciesząc się coraz lepszymi składnikami, które mamy do dyspozycji.

Duża część przepisów jest oznaczona “fit”, są to dania lżejsze ale nie znaczy, że mniej smaczne. Na szczęście można to pogodzić, z korzyścią dla naszego samopoczucia. Eksperymentujmy, bo może to stać się impulsem dla naszej kreatywności w kuchni. Śniadanie bez chleba, obiad bez mięsa, ciasto bez mąki, kremowa masa z jogurtu? Czemu nie, warto spróbować aby przy okazji otworzyć się na coś nowego.

Przekonaj się, jak prosto – a przy tym smacznie i zdrowo – można komponować swoje posiłki. Warto jeść przede wszystkim sezonowo, inspirując się aktualnie dostępnymi produktami. Rozmawiajmy ze sprzedawcami na targach i bazarkach, wybierajmy dorodne okazy dyni, pyszne odmiany pomidorów. Nie bójmy się zapytać o jarmuż, topinambur czy innej mniej spotykane składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *