Niezbędne wtyczki dla profesjonalnych stron WordPress

Niezbędne wtyczki dla profesjonalnych stron WordPress

Wtyczki WordPress są świetnymi narzędziami do dodawania i rozszerzania funkcjonalności WordPress.

Chociaż rodzaj / nisza twojej witryny najczęściej określa, jakie wtyczki powinieneś mieć na swojej stronie, są pewne wtyczki, których potrzebuje większość profesjonalnych stron na WP.

W oficjalnym repozytorium jest ponad 55.000 wtyczek WordPress. Oznacza to, że istnieją wtyczki do prawie każdej funkcji, której potrzebujesz na swojej stronie. Świetna wiadomość dla miłośników WordPressa!

Wszystkie prezentowane wtyczki pochodzą z oficjalnego repozytorium WordPress. Większość to wersje freemium. Wtyczka freemium to darmowa wtyczka z opcją aktualizacji do wersji premium dla uzyskania zaawansowanych funkcji.

TOP 10 Darmowych Wtyczek dla profesjonalnych stron WordPress

user role editor

User Role Editor

User Role Editor – (Aktywne instalacje: 600 000+ ) Wtyczka WordPress do edytora ról użytkownika umożliwia łatwą zmianę ról i możliwości użytkowników. Wystarczy zaznaczyć pola wyboru funkcji, które chcesz dodać do wybranej roli i kliknąć przycisk „Aktualizuj”, aby zapisać zmiany. Gotowe. Dodaj nowe role i dostosuj jego możliwości do swoich potrzeb, od podstaw lub jako kopię innej istniejącej roli.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

Polylang

Polylang – Polylang umożliwia tworzenie dwujęzycznej lub wielojęzycznej witryny WordPress. Piszesz posty, strony, tworzysz kategorie i tagi, jak zwykle, a następnie definiujesz język dla każdej z nich. Tłumaczenie postu, bez względu na to, czy jest ono w języku domyślnym, czy nie, jest opcjonalne.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

WordPress Download Manager

WordPress Download Manager – (100 000+ aktywnych instalacji) WordPress Download Manager to wtyczka do zarządzania plikami / dokumentami do zarządzania, śledzenia i kontroli pobierania plików z witryny WordPress. Używaj haseł, ról użytkownika, aby kontrolować dostęp do twoich plików, kontrolować prędkość pobierania lub ograniczając liczbę pobrań na użytkownika, blokować boty lub niechcianych użytkowników lub spamerów za pomocą funkcji Captcha Lock lub IP Block, możesz również poprosić użytkowników o zgodę na twoje warunki przed pobraniem.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

Smush Image

Smush Image – kompresja i optymalizacja – (Ponad milion aktywnych instalacji) Zmieniaj rozmiar, optymalizuj i kompresuj wszystkie obrazy za pomocą niesamowicie potężnego i w 100% darmowego programu do kompresji obrazów, dostarczonego przez super zespół od WPMU DEV!

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

BuddyPress

BuddyPress – (+ 200 000 aktywnych instalacji)

Szukasz nowoczesnego, solidnego i wyrafinowanego oprogramowania do sieci społecznościowych? BuddyPress to zestaw komponentów, które są wspólne dla typowej sieci społecznościowej i pozwala na świetne funkcje dodatkowe dzięki rozbudowanemu systemowi wtyczek WordPress.

Przeznaczony dla twórców stron i programistów, BuddyPress koncentruje się na łatwości integracji, łatwości użytkowania i rozszerzalności. Jest to celowo potężne, ale niewiarygodnie proste oprogramowanie społecznościowe, zbudowane przez współpracowników WordPress.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

Easily Insert Header and Footer

Insert Headers and Footers

Insert Headers and Footersto prosta wtyczka, która umożliwia wstawianie kodu, takiego jak Google Analytics, niestandardowy CSS, Facebook Pixel i nie tylko do nagłówka i stopki witryny WordPress. Nie ma potrzeby edytowania plików motywu! Prosty interfejs wtyczki Insert Headers and Footers zapewnia jedno miejsce, w którym możesz wstawiać skrypty, zamiast zajmować się dziesiątkami różnych wtyczek.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

disable comments

Disable Comments

Disable CommentsTa wtyczka umożliwia administratorom globalne wyłączanie komentarzy do dowolnego typu postów (posty, strony, załączniki itp.), Aby te ustawienia nie mogły zostać zastąpione dla poszczególnych postów.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

Autoptimize

Autoptimize

Autoptimize sprawia, że optymalizacja witryny jest naprawdę łatwa. Może agregować, minimalizować i buforować skrypty i style, domyślnie wstawia CSS w nagłówku strony, ale może również wbudowywać krytyczne CSS i odroczyć zagregowany pełny CSS, przenosi i odkłada skrypty do stopki i minimalizuje HTML. Możesz optymalizować i leniwie ładować obrazy (z obsługą formatów WebP i AVIF), optymalizować czcionki Google, asynchronizować niezagregowany JavaScript, usuwać rdzeń emoji WordPress i nie tylko.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

Really Simple SSL

Really Simple SSL – (Ponad milion aktywnych instalacji) Wdrożenie certyfikatu SSL/https. Wtyczka sama automatycznie wykrywa ustawienia i konfiguruje witrynę tak, aby działała przez https.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

Yoast Duplicate Post

Yoast Duplicate Post

Yoast Duplicate PostTa wtyczka umożliwia użytkownikom klonowanie postów dowolnego typu lub kopiowanie ich do nowych wersji roboczych w celu dalszej edycji.

Jakie są Twoje ulubione wtyczki freemium dla WordPress?

Podziel się swoimi doświadczeniami z początkującymi blogerami i napisz w komentarzu, jakie wtyczki polecasz.

3 komentarze

  1. Moja ulubiona wtyczka na dziś to bloki kadence, już w darmowej wersji są bardzo ok, i oferują fajną funkcjonalność.

  2. Brytan pisze:

    Bardzo pomocne, czekam na kolejną część.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *