TOP 10 Wtyczek na dobry Start Bloga

TOP 10 Wtyczek na dobry Start Bloga

Zestaw darmowych wtyczek WordPress dla początkującego blogera, który umożliwi mu dobry start!
Bo jak wiemy wtyczek nigdy za wiele XD.

A tak serio, im mniej wtyczek tym lepiej, bo łatwiej nimi zarządzać, aktualizować, zlokalizować problem, zmniejszy się podatność na wirusy i ogólnie blog szybciej działa. Nie ma czegoś takiego jak optymalna ilość wtyczek, niech każdy sobie testuje i używa tyle, ile chce.
Zwracajcie uwagę tylko na to, by wtyczki były z oficjalnego repozytorium, były aktualne i kompatybilne z zainstalowaną wersją WordPressa. Instalujcie tylko te wtyczki, które są niezbędne i pomogą Ci w tworzeniu bloga.

Poniżej wtyczki darmowe, sprawdzone, proste i intuicyjne w obsłudze, każdy amator powinien sobie z nimi poradzić.

 

TOP 10 Wtyczek na dobry Start Bloga

 

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]1.[/dropcap]

Yoast SEO – (Ponad milion aktywnych instalacji) Jest jedną z najczęściej używanych i najlepszych wtyczek dotyczących optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Cieszy się dużym zaufaniem wśród blogerów i jest często aktualizowany w celu uzyskania lepszych aktualizacji i kompatybilności z algorytmami Google. Numer 1 SEO w WordPressie.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]2.[/dropcap]

Sierotki – Wtyczka Polskiej produkcji, która nie pozwala na pozostawianie na końcu linii sierotek, czyli wybranych wyrazów, zgodnie z zasadami polskiej gramatyki.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]3.[/dropcap]

Contact Form by WPForms – (Ponad milion aktywnych instalacji) Najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka formularza kontaktowego na rynku. Jest wyposażony w narzędzie do tworzenia formularzy WordPress typu „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu możesz łatwo tworzyć formularze kontaktowe na swoim blogu.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]4.[/dropcap]

Broken Link Checker – (700 000+ aktywnych instalacji) To miała być wtyczka do topki dla Pro Blogerów, ale jest tak szalenie ważna, że musi być w tym zestawieniu. W miarę starzenia się bloga będzie można znaleźć na nim niedziałające już linki. Broken Link Checker automatycznie skanuje wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne linki i komunikuje błędy, na które możemy szybko reagować.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]5.[/dropcap]

Akismet antyspam – (Ponad milion aktywnych instalacji) Twój blog może zawierać sporadycznie SPAM w komentarzach lub… tony SPAMU. Jest to wtyczka antyspamowa, która automatycznie analizuje stronę i usuwa zawartość, która może pojawić się jako spam.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]6.[/dropcap]

UpdraftPlus – (Ponad milion aktywnych instalacji) Być może zastosujesz wiele środków bezpieczeństwa na swoim blogu, ale to nie wykluczy fuckupu. Twoja witryna może zostać zhakowana lub mogą wystąpić problemy po aktualizacji w dowolnym momencie. Dlatego tworzenie kopii zapasowych danych jest bardzo pomocne w każdych warunkach. W tym celu UpdraftPlus jest jedną z najlepszych wtyczek do blogów, która uprości proces tworzenia kopii zapasowej i przywracania witryny.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]7.[/dropcap]

Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd – (900 000+ aktywnych instalacji) Twój blog może nie działać z wielu powodów, takich jak aktualizacje treści czy testowanie nowych elementów i funkcji swojego bloga. W takich chwilach wypada powiadomić czytelników, że strona nie jest obecnie dostępna. W tym celu wtyczka Coming Soon Page & Maintenance może najlepszym rozwiązaniem. Korzystając z tej wtyczki, możesz dostosować własną stronę z przerwą techniczną.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]8.[/dropcap]

Klasyczny edytor – (Ponad milion aktywnych instalacji) Oficjalna wtyczka utrzymywana przez zespół WordPress, który przywraca poprzedni („klasyczny”) edytor WordPress i ekran „Edit Post”. Umożliwia korzystanie z wtyczek rozszerzających ten ekran. Klasyczny edytor będzie w pełni obsługiwany i utrzymywany do co najmniej 2022 roku lub tak długo, jak będzie to konieczne.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]9.[/dropcap]

Really Simple SSL – (Ponad milion aktywnych instalacji) Wdrożenie certyfikatu SSL/https. Wtyczka sama automatycznie wykrywa ustawienia i konfiguruje witrynę tak, aby działała przez https.

[divider style=”shadow” top=”30″ bottom=”30″]

[dropcap txtcolor=”#8224e3″ style=”dropcap1″]10.[/dropcap]

Loco Translate – (900 000+ aktywnych instalacji) Zawsze po wdrożeniu motywu myślimy o jego szybkim spolszczeniu, przynajmniej te podstawowe frazy, które widzi czytelnik. W Loco Translate w prosty sposób możemy podmieniać Angielskie frazy na Polskie własnego tłumaczenia.

Jakie są Twoje ulubione darmowe wtyczki WordPress?

Podziel się swoimi doświadczeniami z początkującymi blogerami i napisz w komentarzu, jakie wtyczki polecasz.

 

Jedna myśl o „TOP 10 Wtyczek na dobry Start Bloga

  1. Emiliaplace pisze:

    Nie wiedziałam, że jest wtyczka “sierotki” XD SUPER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *